kawa india monsooned malabar
kawa india monsooned malabar

kawa india monsooned malabar

106,90 zł
Brutto

Kawa arabika India Monsooned Malabar

Nuty sensoryczne:miód, karmel, czekolada, cytryny, orzechy laskowe

Region: Karnataka

Wysokość upraw: 1100-1700m npm

Odmiana: Catimor

Obróbka: Monsooned

Punktacja SCA: 83

Opakowanie
  • torba 1kg
  • torba 500g
  • torebka 250g

 

India Monsooned Malabar to kawa naturalna, która przenosi smakoszy w niezwykłą podróż przez aromatyczne rejony Indii. Charakteryzuje się niepowtarzalnym smakiem i bukietem, które zawdzięcza zarówno specyficznym warunkom glebowym i klimatycznym, jak i wyjątkowemu procesowi obróbki, który nadaje jej unikalny charakter.

Proces monsunowania, zastosowany w przypadku tej arabiki, to prawdziwie artystyczny rytuał. Po zbiorach, zielone ziarna są starannie ułożone na betonowych podłogach w przewiewnych magazynach. To tu, na zachodnim wybrzeżu Indii, kawa poddawana jest wpływowi wilgotnych monsunowych wiatrów. To właśnie ta mistyczna ekspozycja na naturalne siły przyrody nadaje India Monsooned Malabar jej charakterystyczny smak z nutą ziemi i lekkiej wilgotności.

W efekcie tego procesu, ziarna kawy stają się większe, lżejsze i zdobi je brązowo-żółte zabarwienie. To niczym dzieło sztuki, które rozwija się przez kilkanaście tygodni, nadając kawie India Monsoon Malabar niepowtarzalny charakter i wyjątkowy bukiet. Dla prawdziwych pasjonatów kawy, ta podróż do serca indyjskich plantacji to nie tylko degustacja, ale prawdziwa uczta zmysłów.

No reviews

Może ci się spodobać również

Inni kupili również

Produkty dodane do listy życzeń
Produkt dodany do porównywania

darmowa wysyłka