kawa cameroon oku
kawa cameroon oku

kawa cameroon oku

109,12 zł
Brutto

kawa cameroon oku

Nuty sensoryczne: orzechy, czekolada, brzoskwinie, morele

Region: zbocze wulkanu Mount Oku

Wysokość upraw: 1800-2000m npm

Odmiana: java blue mountain

Obróbka: fully washed

Punktacja SCA: 83,25

Opakowanie
  • torba 1kg
  • torba 500g
  • torebka 250g

 

Delikatna arabika, niemal pozbawiona kwaskowatego posmaku, którą poddajemy średnio intensywnemu procesowi palenia. W efekcie podkreślamy jej orzechowy i czekoladowy aromat. Gdy się w niej rozsmakujesz, wyczujesz również przepyszne morele i słodkie brzoskwinie. Jako ciekawostkę dodajmy, że ojczyzną tej kawy jest północno-zachodni Kamerun, a dokładniej zbocza wulkanu Mount Oku. Plantacje kawy usytuowane są na zawrotnej wysokości od 1800 do nawet 2000 m.n.p.m.

Region Oku w Kamerunie to malowniczy zakątek, gdzie przyroda układa się w harmonijny taniec z tradycją i kulturą. Otoczone majestatycznymi górami, te tereny pełne są nie tylko urzekających krajobrazów, lecz także bogatej historii i fascynujących zwyczajów.

W samym sercu tego regionu ukrywa się góra Oku, wznosząca się dumnie ponad otaczającym ją krajobrazem. Obywatele regionu, znani jako lud Oku, pielęgnują swoją unikalną kulturę, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Tradycyjne tańce, kolorowe stroje i rytuały są jak mistyczny spektakl, który ożywia te urokliwe tereny.

Oku słynie również z urodzajnych plantacji kawy Arabiki, które rosną na tutejszych glebach wulkanicznych. To raj dla miłośników kawy, gdzie aromatyczne bryły ziaren wprawiają w zachwyt nawet najbardziej wymagających smakoszy. Lokalni rolnicy z oddaniem pielęgnują swoje plantacje, a każda kropla kawy opowiada historię tutejszej ziemi i jej ludzi.

Mieszkańcy Oku to społeczność gościnna i serdeczna, gotowa podzielić się swoją historią i tradycją z każdym podróżnikiem. Wizyta w Regionie Oku w Kamerunie to wyjątkowa podróż do serca Afryki, gdzie natura, kultura i kawa tworzą niezapomniany mikrokosmos pełen magii i inspiracji.

No reviews

Może ci się spodobać również

Inni kupili również

Produkty dodane do listy życzeń
Produkt dodany do porównywania

darmowa wysyłka